Site Loader

Jak obniżyć koszt ubezpieczenia samochodu.

Ponieważ koszty ubezpieczenia pochłaniają znaczny procent rodzinnego budżetu, a przy zawieraniu polis firmy ubezpieczeniowe zadają wiele szczególowych pytań, wiele osób zastanawia się jak odpowiedzieć żeby było taniej. Niestety powinniśmy odpowiadać zgodnie z prawdą, a oszczędności przy zakupie polisy mogą okazać się bardzo drogie już przy pierwszej szkodzie. Pytanie, którzy niekiedy zadają sobie nabywcy polis to “czy moja firma ubezpieczeniowa dowie się, czy muszę im o wszystkim mówić?” Odpowiedź jest prosta, że w trakcie likwidacji szkody firma ubezpieczeniowa może dokładnie przeanalizować Twoje odpowiedzi i prawdopodobnie wyłapie wszystkie błędne odpowiedzi. Co gorsze, w niektórych sytuacjach firma ubezpieczeniowa może oskarżyć cię o oszustwo. Oskarżenie o oszustwo oznacza możliwość nałożenia grzywny, kary pozbawienia wolności i brak ubezpieczenia pokrywającego koszty wypadku. 

Poniżej znajduje się 5 typowych sposobów, w jaki sposób klienci próbują wprowadzić błąd firmę ubezpieczeniową a co może ich dużo kosztować w przyszłości.

Jak używasz samochodu?

Jeśli używasz swojego samochodu w prowadzonej działalności gospodarczej – poinformuj o tym. 

W ostatnim czasie o wiele więcej osób używa swojego samochodu w interesach. Jeżeli będziesz uczestniczyć w wypadku w chwili gdy realizowałeś obowiązku związane z prowadzoną działalnością gospodarczą a nie poinformowałeś o tym fakcie ubezpieczyciela firma ubezpieczeniowa może odmówić wypłaty odszkodowania. Jeśli planujesz wykorzystywać samochód w prowadzonej działalności (np. przewóz osób, dostawa towarów) poinformuj o tym fakcie swojego agenta ubezpieczeniowego.

Kto jest głównym kierowcą samochodu?

Niestety, wskazywanie siebie głównym kierowcą, gdy Twoje dziecko lub inny kierowca wysokiego ryzyka, jest w rzeczywistości głównym kierowcą jest oszustwem.

Jeśl nie wskażemy podczas zawierania ubezpieczenia autocaso, że z samochodu będzie korzystała osoba poniżej 26 roku życia wypłata odszkodowania może wiązać się z istotnymi problemami, a nawet z odmową wypłaty odszkodowania.

Statystyki pokazują, że osoby do 26 roku życia znacznie częściej powodują wypadki niż osoby starsze. Dlatego też firmy ubezpieczeniowe kalkulując stawkę ubezpieczenia uwzględniają to ryzyko. Powoduje, że ubezpieczenie samochodu z którego korzystają młodsze osoby jest zazwyczaj droższe.

Użycie innego adresu

Miejsce, w którym mieszkasz, wpływa na koszt ubezpieczenia samochodu. Użycie złego adresu jest oszustwem i jest łatwe do wykrycia przez firmy ubezpieczeniowe. Zawsze używaj poprawnego adresu. 

Przebieg

Był to tak częsty sposób nieuczciwego wprowadzania w błąd firm ubezpieczeniowych, że wiele firm przestało w ogóle korzystać z szacunków pochodzących od kierowców. Zamiast tego, zaczynają pojawiać się rozwiązania, w których nabywca ubezpieczenia uzyskuje dodatkową zniżką za używania odpowiedniej aplikacji lub urządzenia telematycznego zainstalowanego w samochodzie. Mają one za zadanie nie tylko mierzyć dystans pokonywany rocznie przez kierowcę ale również potrafią ocenić jego styl jazdy i jego wpływ na bezpieczeństwo.

Ukrywanie szkód

Firmy ubezpieczeniowe mają dostęp do komputerowych baz danych z informacjami o historii Twoich ubezpieczeń i szkód. 

Lekcje wyciągnięte na przestrzeni lat

Zawsze pracuj z najlepszymi firmami. Traktuj je z szacunkiem i oczekuj od nich, że będą Cię traktować z szacunkiem. To zwycięska formuła.Zawsze korzstaj z usług doświadczonych agentów ubezpieczeniowych, którzy pomogą dobrać Ci najlepsze ubezpieczenie.

Post Author: admin

One Reply to “Jak zaoszczędzić na ubezpieczeniu?”

Comments are closed.